Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okazją, aby dać czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, żeby zrelaksować się, jednocześnie dając zwierzakowi chwilę. W lecienależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi są na nie podatne. Psy, lubiące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów wielu wymiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne lub substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co dają ogólną opiekę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa podczas wakacyjnej podróży należy zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom